Rezervace
Menu
Rezervace

Zámecký areál / Zahrada a medvědárium Kladenského zámku

Místo pro odpočinek, zábavu nebo romantickou svatbu

Zámecká zahrada patří mezi nejatraktivnější místa Kladna – je prostorem pro odpolední vycházky, kulturní akce či svatby. Její součástí je také medvědárium obývané dvěma medvědicemi Martou a Míšou.

foto Michal Moravec
foto Michal Moravec

Současná podoba zámecké zahrady vychází z generální rekonstrukce proběhlé v letech 2000–2004. Ta kombinuje moderní prvky a sochařskou výzdobu s historickým kontextem původní zahrady, v níž trávilo čas panstvo a později představitelé benediktinského řádu. Někdejší studnu například připomíná kamenná koule s přetékající vodou. Při rekonstrukci zahrady bylo také zachováno sanktuárium z původního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Od roku 2001 je součástí zahrady také medvědárium s rozlehlým výběhem a bazénem, ve kterém našly domov dvě medvědice, Marta a Míša, zanechané v roce 2001 ukrajinským cirkusem v Moravských Budějovicích. Při výstavbě medvědária byly objeveny základy pravděpodobně gotického hospodářského stavení.

Zámecká zahrada je místem konání svatebních obřadů, koncertů, divadelních představení a jiných kulturních a společenských akcí.

Do Zámecké zahrady je z bezpečnostních důvodů zakázán vstup:

- na jízdním kole

- na kolečkových bruslích

- na skateboardu

- se psy

- je zde zakázáno kouřit

Děkujeme za pochopení.